Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Jak wygrać walkę ze stresem?

26-03-2020

 

Jak radzić sobie ze stresem?

 

Każdy z nas w swoim codziennym życiu spotyka się ze stresem. Czy jest to brak pracy, czy problemy rodzinne, czy występ przed wielką publicznością, czy może nadchodzący ślub, czy też wciąż dzwoniący telefon? Dla każdego z nas może to być inna rzecz. Te same sytuacje są dla jednych ekscytujące a dla innych mogą być prawdziwym koszmarem np. skok na bungee, pływanie z rekinami, kredyt hipoteczny. Na pewno nie jesteśmy w stanie uniknąć stresujących sytuacji, więc trzeba nauczyć się z nimi radzić!

 

 

Czym tak naprawdę jest stres?

Stres jest reakcją organizmu na wydarzenia, bodźce, które zaburzają naszą równowagę, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Naukowcy dzielą stres na pozytywny, który może motywować, dodawać energii i ekscytować oraz negatywny, który przynosi uczucie niepokoju, zagrożenia, dezorganizacji.

Oto kilka sposobów, które pomogą Ci w codziennej walce ze STRESEM!

 

 

 

 

Po pierwsze - aktywność fizyczna

 

Ćwiczenia i ruch, szczególnie na świeżym powietrzu pomagają rozładować napięci. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia, zmniejszając przy tym poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

 

 

 

 

„Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni!”

 

Brzmi okrutnie, ale każda sytuacja pozwala nam wyciągać wnioski i naukę. Nawet najgorsze wydarzenia mogą być motywacją do nowych działań i rozwiązań lub też zaczęcia wszystkiego od początku.

 

 

 

 

 

Naucz się relaksować

 

Znajdź rzeczy, które powodują Twoje odprężenie. Ważne jest „oczyszczanie umysłu”, by móc choć na chwilę wyłączyć myślenie. Może to być słuchanie muzyki, gorąca kąpiel, serial, masaż a może zakupy?

 

 

 

 

 

Nie stresuj się rzeczami , na które nie masz wpływu

 

Nie wszystko zależy od Ciebie! Spóźniony pociąg, niedziałający budzik, ruch na drodze. Nie możesz brać na siebie i stresować się sytuacjami niezależnymi od Twojego postępowania.

 

 

 

 

 

Włącz pozytywne myślenie

 

Pamiętaj, że pozytywne myślenie powoduje pozytywne efekty. Jeśli nie uda się po raz pierwszy, za drugim razem na pewno będzie lepiej. Myśl o sobie pozytywnie, znaj swoje zalety. Jeśli Ty ich nie zauważysz, inni też tego nie zobaczą. Wierz w siebie i daj sobie szansę!

 

 

 

 

Skorzystaj z pomocy

 

Istnieje wiele naturalnych substancji, które redukują stres i pozwalają się uspokoić. Preparaty na bazie melisy, kozłka lekarskiego, czy rożeńca górskiego skutecznie redukują lekki stres życia codziennego.
Rozmowa jest równie ważna! Druga osoba często pozwala spojrzeć z innej strony na dany problem. Jeśli nie chcesz rozmawiać z osobą, którą znasz możesz udać się do specjalisty, który na pewno Ci pomoże – psychologa lub psychiatry.

OD 2004 ROKU NA RYNKU

FACHOWE DORADZTWO

DARMOWA WYSYŁKA OD 199 ZŁ

CERTYFIKOWANE PRODUKTY

ATRAKCYJNE CENY

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl