Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Koronawirus – Fakty i Mity!

26-03-2020

 

 

Koronawirus – Fakty i Mity!

 

          Od kilku tygodni cały świat śledzi na bieżąco informacje o rozprzestrzenianiu się epidemii. Docierają one do nas z mediów, internetu oraz znajomych i znajomych znajomych. Ale czy wszystkie docierające do nas informacje są prawdziwe?

 


Żele antybakteryjne zabijają wirusy – MIT

 

Aby skutecznie zwalczyć zgromadzone na dłoniach wirusy potrzebujemy środków do dezynfekcji! Żele antybakteryjne, to zazwyczaj kosmetyki, które zawierają poniżej 50% alkoholu. Taki żel nie działa biobójczo. Środki do dezynfekcji zawierają 60-80% alkoholu i są skuteczne w walce z wirusami, bakteriami, drożdżakami. Są one produktami medycznymi z potwierdzoną skutecznością.

 

 

 

 

Maseczki chronią przed zakażeniem koronawirusem – MIT

 

Osoby zdrowe nie powinny używać maseczek, ze względu na to, że działają one jak gąbka. Szybko wilgotnieją i zbierają wszystkie mikroorganizmy. Poprawiając je przenosimy to wszystko na dłonie i rozsmarowujemy po twarzy. Jedynie osoby chore powinny stosować maseczki w celu zmniejszenia możliwości rozsiewania mikroorganizmów a co za tym idzie nie zarażają osób w otoczeniu.

 

 

 

 

Witamina C i cynk hamują namnażanie wirusów i chronią przed zarażeniem – MIT

 Na dzień dzisiejszy wg WHO nie istnieje żaden lek ani suplement, który zwalcza koronawirusa ani żaden, który zapobiegnie zachorowaniu.

Nie oznacza to natomiast, że wspomniane mikroelementy nie spełniają ważnych funkcji w naszym organizmie! Niewątpliwie wzmocnią one nasz organizm i zwiększą jego odporność. Warto dbać o prawidłowy poziom tych składników przez prawidłowe odżywianie.

 

 

 

Picie gorących napojów, gorące kąpiele i podwyższona temperatura w pomieszczeniu uchronią nas przed wirusem – MIT

 

Gorące napoje i gorące kąpiele mogą spowodować poparzenia, które zdecydowanie osłabią nasz organizm. Gorąca i długa kąpiel może spowodować odwodnienie organizmu, co również nas osłabia. Podniesienie temperatury w pomieszczeniu nawet do  27 0 C nie zabije koronawirusa, jak doskonale wiemy przeżywa on w ludzkim organizmie w temperaturze ok 36,5 0 C.

 

 

 

 

 

Chorują tylko osoby starsze – MIT

 

Chorują osoby we wszystkich przedziałach wiekowych. U osób młodych i dzieci zakażenie może przebiegać bezobjawowo lub jak zwykłe przeziębienie. Faktem natomiast jest, że osoby starsze i osoby obciążone innymi chorobami przewlekłymi są narażone na cięższy przebieg choroby a co za tym idzie – z większą śmiertelnością

 

 

 

 

FAKTY SĄ NASTĘPUJĄCE! 

 

 

 

Prawidłowa higiena dłoni pozwala pozbyć się koronawirusa z rąk

 

Poprzez odpowiednio częste i prawidłowe mycie dłoni możemy powstrzymać rozwój epidemii. 30 sekund pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem, myjąc każdy centymetr dłoni oraz jej wierzchnią część usuwamy ok 99% drobnoustrojów. Poprzez dłonie dochodzi do największej wymiany mikroorganizmów.

 

 

 

Należy dbać o prawidłowe odżywianie, nawadnianie i sen

 

Organizm, który funkcjonuje prawidłowo, jest odżywiony i wypoczęty ma większe szanse na uniknięcie lub łagodniejszy przebieg choroby.

 

 

 

 

 

Jeśli to możliwe – ZOSTAŃ W DOMU! 

 

Unikaj większych skupisk ludzkich, ogranicz kontakty towarzyskie, rób zakupy rzadziej a większe. Pilnuj, żeby Twoje dziecko zostało w domu, bo nawet jeśli ono nie jest chore, może być nosicielem wirusa i zarażać inne osoby.

 

Bądź odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych. Nie ukrywaj przed służbami medycznym istotnych faktów, bo od tego może zależeć zdrowie i życie wielu osób!

#ZOSTAŃWDOMU

OD 2004 ROKU NA RYNKU

FACHOWE DORADZTWO

DARMOWA WYSYŁKA OD 199 ZŁ

CERTYFIKOWANE PRODUKTY

ATRAKCYJNE CENY

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl