Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

26-08-2020

 

 

Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

Żylaki kończyn dolnych należą do najczęściej spotykanych chorób i występują u mniej więcej połowy populacji osób dorosłych. Częściej dotykają kobiety, a ryzyko ich pojawienia rośnie z wiekiem. Żylaki są najczęściej występującym schorzeniem w Polsce i na świecie.

 

Skąd się biorą żylaki?

 

Do najczęstszych przyczyn występowania żylaków zaliczamy uwarunkowania genetyczne. Powstawaniu żylaków sprzyjają urazy, guzy, zapalenia żył, praca w pozycji siedzącej lub stojącej, zaburzenia hormonalne, brak ruchu, otyłość, ciąża, chodzenie w butach na wysokim obcasie czy częsta ekspozycja na słońce.

 

 

 

 

 

Jak zapobiegać powstawaniu problemów żylnych?

 

Wszystkie osoby, które zaliczają się do grona osób wymienionych powyżej powinny zadbać o usprawnianie krążenia w nogach. Najprostszym i ogólnodostępnym sposobem są spacery. Po pracy nie należy leżeć na kanapie, lecz starać się aktywnie spędzać czas: częste spacery, jazda na rowerze, pływanie, nordic walking czy joga.

 

 

 

 

Jakie są objawy związane z żylakami?

  • sine zmiany na skórze

  • skurcze łydek

  • pieczenie skóry

  • bóle nóg

  • opuchlizna

  • uczucie ciężkości

 

 

Jak zapobiegać i leczyć?

Na rynku jest obecnych wiele preparatów usprawniających pracę żył oraz uelastyczniających naczynia krwionośne. Są to tabletki, kapsułki oraz żele, herbatki i krople. Warto zwrócić uwagę aby w składzie zawierały:

 

 

Jeśli stosowanie preparatów dostępnych bez recepty nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto skonsultować się z lekarzem, który może zalecić noszenie rajstop uciskowych, zabieg usunięcia żylaków lub inną metodę leczenia.

OD 2004 ROKU NA RYNKU

FACHOWE DORADZTWO

DARMOWA WYSYŁKA OD 199 ZŁ

CERTYFIKOWANE PRODUKTY

ATRAKCYJNE CENY

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl