Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

DoppelHerz Aktiv Mama 60 kaps.

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 43,50 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Dla kobiet w ciąży i karmiącychSuplement diety

 
  • Na czas ciąży i podczas karmienia piersią.
  • Kompletny zestaw witamin i skł. min.
  • Szczególnie zalecanych podczas ciązy i karmienia

ZASTOSOWANIE

 

Preparat pomaga uzupełnić dietę w składniki odżywcze niezbędne podczas ciąży i karmienia piersią. Dostarcza zestaw składników rekomendowanych do stosowania w ciąży*: DHA, kwas foliowy, żelazo, jod, magnez i cynk.

 

DZIAŁANIE

W okresie ciąży i podczas karmienia piersią znacząco zwiększa się (nawet o 50%-100%) zapotrzebowanie na niektóre witaminy, składniki mineralne i kwas tłuszczowy DHA. Wynika to z faktu, że organizm kobiety musi dodatkowo odżywić rozwijające się dziecko. Niestety spożycie niektórych z tych składników przez kobiety w ciąży jest zbyt niskie: np. przeciętne spożycie morskich ryb w Polsce pokrywa tylko połowę zalecanego spożycia.


Skład preparatu został starannie dobrany do potrzeb kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących, uwzględniając aktualny stan wiedzy na ten temat:


• Wspomaga rozwój siatkówki oka i mózgu płodu oraz niemowląt (DHA)

• Jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju łożyska i płodu (kwas foliowy)

• Wspomaga wytwarzanie hemoglobiny (żelazo) oraz prawidłową budowę kości i zębów (wapń, wit. D, magnez)

• Wzmacnia układ nerwowy kobiety (jod, wit. B1, B6) i zapobiega zmęczeniu (żelazo, magnez, wit. C, B5, B12, biotyna, niacyna, kwas foliowy)

• Wspomaga zdrowie i wygląd skóry (jod, cynk, wit. A, C, B2, biotyna, niacyna)


Szczególną rolę w okresie ciąży i karmienia piersią odgrywa dieta bogata w kwas tłuszczowy DHA. Wysokiej jakości olej rybi oraz kontrolowany proces produkcyjny kapsułek (GMP), zapewniają wysoką jakość produktu. Jest to ważne z uwagi na zanieczyszczenie środowiska i samych ryb metalami ciężkimi i dioksynami.


DHA u płodu oraz u niemowląt karmionych piersią pochodzi bezpośrednio z zapasów zgromadzonych w organizmie matki w okresie prekoncepcyjnym i podczas ciąży. Źródłem kwasów tłuszczowych typu DHA jest tłuszcz ryb morskich, a jedynie w znikomym stopniu dostarczają ich siemię lniane, orzechy włoskie czy olej rzepakowy.


Z uwagi na występujące niedobory jodu w diecie - Polska Komisja Kontroli Zaburzeń z Niedoboru Jodu zaleca suplementację (uzupełnianie) diety kobiet w ciąży i karmiących o 100-150 µg jodu dziennie. Ma to istotne znaczenie dla rozwoju dziecka oraz zdrowia matki (m.in. zdolności koncentracji i zapamiętywania u matki).

Kwas foliowy zapewnia prawidłowy rozwój płodu, w tym cewy nerwowej (mózgu i rdzenia kręgowego),

Żelazo pozwala na wytworzenie odpowiedniej ilości krwinek czerwonych zaopatrujących łożysko i płód w tlen.

Beta-karoten jest bezpieczniejszą formą witaminy A, która odpowiada za proces różnicowania komórek, co umożliwia prawidłowe kształtowanie się tkanek i narządów.

 

SPOSÓB UŻYCIA

2 kapsułki dziennie z posiłkiem. Dawkę dzienną najlepiej rozłożyć na 2 posiłki (po 1 kaps.). Nie stosować na czczo. Zaleca się stosowanie od miesiąca przed planowaną ciążą, do zakończenia karmienia piersią.


Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl