Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Diosminex MAX.1g 60 tabl.powl

Lek Diosminex MAX z maksymalną dawką zmikronizowanej diosminy 1000 mg w jednej tabletce jest wskazany do stosowania we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej przy takich objawach jak ból, uczucie ciężkości nóg, pajączki, żylaki, obrzęki nóg, zmiany troficzne, wygojone owrzodzenia, aktywne owrzodzenia. Diosminex Max zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa ochronnie na naczynia oraz poprawia krążenie krwi żylnej

 • Dodaj recenzję:
 • szt.
 • 43,95 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Lek Diosminex MAX leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych. To lek na ból nóg, ciężkie, opuchnięte nogi, pajączki naczyniowe, żylaki, obrzęki, zmiany troficzne, wygojone owrzodzenia, aktywne owrzodzenia i hemoroidy, dostępny bez recepty. Lek Diosminex Max zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex Max zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa ochronnie na naczynia oraz poprawia krążenie krwi żylnej.

 • Siła maksymalnej dawki diosminy – wystarczy 1 tabletka dziennie.

 • Diosmina jest stosowana w monoterapii w początkowych stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej lub jako uzupełnienie innych terapii we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej (C0 – C6 wg klasyfikacji CEAP).

 • Diosmina to substancja o szerokim spectrum działania i dobrym profilu bezpieczeństwa. Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej zastój w żyłach, zmniejsza obrzęki. Zwiększa też napięcie ścian naczyń i zmniejsza ich podatność na pękanie.

 • Diosmina zawarta w leku Diosminex MAX została zmikronizowana, czyli odpowiednio zmniejszona, co znacznie zwiększa jej przyswajanie.

 • Powlekane tabletki – łatwiejsze do połknięcia.Diosminex MAX jest wskazany:

 • w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej u osób dorosłych, jak:

  • żylaki kończyn dolnych

  • owrzodzenia żylne

  • teleangiektazje (pajączki) i żylaki (żyły siatkowate)

  • uczucie ciężkości, zmęczenia, dyskomfortu lub niespokojnych nóg

  • ból nóg lub uczucie pieczenia nóg;

  • uczucie zimnych nóg

  • nocne kurcze nóg

  • obrzęk kończyn dolnych

  • swędzenie i parestezje (mrowienie, kłucie lub swędzenie skóry kończyn dolnych)

  • zaczerwienienie (rumień) lub zasinienie skóry

 • w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu u osób dorosłych.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Diosminex MAX zalecany jest pacjentom z intensywnymi objawami PNŻ, które mogą być nasilane np. przez pracę w pozycji stojącej oraz pacjentom, ceniącym sobie wygodę stosowania tylko 1 tabletki na dobę. Dotyczy to również sytuacji, w których chorzy chcą przyjmować jak najmniej tabletek, gdy np. stosują też inne leki.

Diosminex Max jest stosowany w monoterapii w początkowych stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej lub jako uzupełnienie innych terapii we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej (C0 – C6 wg klasyfikacji CEAP).Skład – co zawiera lek Diosminex MAX:

Substancją czynną leku jest diosmina (Diosminum). Jedna tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy (Diosminum).

Pozostałe składniki to:

 • rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;

 • otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, lak żółcieni chinolinowej (E 104), lak indygotyny (E 132), lak żółcieni pomarańczowej (E 110), żelaza tlenek czarny (E 172).Dawkowanie – jak stosować lek Diosminex MAX:

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Diosminex Max należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka w leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej to:

1 tabletka raz na dobę, podczas posiłku.

W celu uzyskania poprawy, leczenie powinno trwać przez co najmniej 4-5 tygodni. Jeżeli po pięciu tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Leczenie zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu:

3 tabletki na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni. Leczenie powinno być krótkotrwałe. Jeżeli objawy szybko nie ustępują, należy wykonać badanie proktologiczne i leczenie dostosować do jego wyniku. Jeżeli po siedmiu dniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Nie stosować większej niż zalecana dawka leku.

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex MAX jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Przyjmowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Diosminex Max

Objawy:

Nie odnotowano żadnego przypadku przedawkowania.

Przedawkowanie może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty i nudności. W przypadku zastosowania bardzo dużych dawek może wystąpić biegunka.

Leczenie:

W przypadku przedawkowania należy przeprowadzić klasyczne postępowanie medyczne, tzn. wywołanie wymiotów, płukanie żołądka, podanie węgla aktywnego oraz w dalszym etapie postępowanie objawowe, w tym częste monitorowanie czynności życiowych i ścisłą obserwację pacjenta.

Pominięcie przyjęcia leku Diosminex Max

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie przyjmowania leku Diosminex Max

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne leku Diosminex MAX można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia:

 • unikanie ekspozycji słonecznej;

 • unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas;

 • utrzymanie odpowiedniej wagi ciała;

 • noszenie specjalnych pończoch.Kiedy nie stosować leku Diosminex MAX:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.Lek Diosminex MAX a inne leki:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Diosmina może zwiększać stężenie we krwi i obniżać wydalanie:

 • metronidazolu (lek o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym);

 • diklofenaku (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny

 • feksofenadyny (lek przeciwhistaminowy)

 • warfaryny (lek przeciwzakrzepowy)

 • karbamazepiny (lek przeciwpadaczkowy)

Diosminex MAX z jedzeniem i piciem:

Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Dzieci i młodzież

Badania dotyczące interakcji z innymi produktami leczniczymi wykonano tylko u dorosłych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku Diosminex Max podczas ciąży.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku Diosminex MAX podczas ciąży lub w przypadku gdy pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy zasięgnąć porady lekarza.

Karmienie piersią

Z powodu braku odpowiednich badań dotyczących przenikania leku do mleka kobiet karmiących piersią, zaleca się unikanie karmienia piersią podczas stosowania leku Diosminex MAX.

Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią.

Lek Diosminex Max nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Diosminex MAX nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Diosminex MAX zawiera laktozę

Diosminex MAX zawiera laktozę jednowodną i nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy,

Diosminex Max zawiera żółcień pomarańczową (E 110)

Diosminex MAX zawiera lak żółcieni pomarańczowej (E 110), który może powodować reakcje alergiczne.

Diosminex Max zawiera sód

Diosminex Max zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na jedną tabletkę, to znaczy produkt uznaje się za „wolny od sodu”.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu diosminy mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

Rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 1 000 osób): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.

W przypadku łagodnych działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych (np. wzmożony niepokój, przyśpieszone bicie serca, nadmierna potliwość, lękliwość) nie jest wymagane odstawienie leku.Przechowywanie:

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po napisie: „Termin ważności” lub „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

 • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Podmiot odpowiedzialny:

Bausch Health Ireland Limited

3013 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24, D24PPT3

Irlandia


Wytwórca:

ICN Polfa Rzeszów S.A.

ul. Przemysłowa 2

35-959 RzeszówBausch Health Poland Sp. z o.o.

Ul. Przemysłowa 2

35-959 Rzeszów

 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Suplement diety: Nie
Leki bez recepty: Tak
Wyrób medyczny: Nie
Kosmetyk: Nie
Lek homeopatyczny: Nie
Zioła: Nie

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl