Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Feminum fit 40g

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 19,53 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Wyrób medyczny Feminum Fit w postaci żelu dopochwowego stosowany jest do nawilżania okolic intymnych oraz łagodzenia dyskomfortu związanego z zachwianiem równowagi mikroflory pochwy. Produkt przeznaczony jest dla kobiet i korzystać mogą z niego również pacjentki w ciąży i w okresie laktacji.

Na co jest Feminum Fit? Wskazaniem do stosowania wyrobu medycznego są częste irygacje pochwy, antybiotykoterapia bądź stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Żel intymny Feminum Fit może być także pomocny w przypadku częstych stosunków płciowych lub przedłużającej się miesiączki. Funkcją żelu Feminum Fit jest odpowiednie nawilżanie okolic intymnych oraz regulowanie ich pH. Wyrób medyczny może być pomocny również jako wsparcie przeciwko namnażaniu się w pochwie patogenów. Poza tym działanie Feminum Fit polega na neutralizacji podrażnień okolic intymnych, ich świądu lub pieczenia. Wyrób medyczny zwiększa także komfort przy stosunkach płciowych.

W składzie produktu znajduje się kwas mlekowy oraz fitoglikogen, czyli glikogen pochodzenia roślinnego. Fitoglikogen stanowi źródło składników odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego, które bytują w pochwie. Poprzez dostarczanie składników odżywczych niezbędnych do wzrostu bakterii mlekowych żel Feminum Fit wspomaga odbudowę mikroflory pochwy i utrzymanie prawidłowego pH okolic intymnych. Przywraca także równowagę bakteryjną. Żel działa też nawilżająco, dzięki czemu chroni pochwę przed otarciami, które mogłyby stanowić pierwszy krok do infekcji intymnej.

W opakowaniu znajduje się 40 g żelu dopochwowego Feminum Fit. W skład produktu wchodzi kwas mlekowy i fitoglikogen, a oprócz tego mleczan sodu, glikol propylenowy oraz hydroksyetyloceluloza i woda oczyszczona. Wyrób medyczny Feminum Fit w postaci żelu dopochwowego należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, chyba że lekarz wskaże inaczej. Produkt można stosować zarówno dopochwowo, jak i zewnętrznie, aplikując go na zewnętrzne narządy płciowe i ich okolice. Rekomendowane dawkowanie żelu Feminum Fit to aplikacja niewielkiej ilości produktu na obszar narażony na otarcia. Wyrób medyczny można stosować również przed kontaktami intymnymi czy przed badaniami ginekologicznymi – można też korzystać z niego wraz z prezerwatywą (np. aplikować go na prezerwatywę). Feminum Fit może być stosowany z częstotliwością dostosowaną do potrzeb danej pacjentki. Każdorazowo dawkę żelu intymnego Feminum Fit również należy dostosować do swoich potrzeb.

Jeśli żel intymny Feminum Fit będzie stosowany na uszkodzoną błonę śluzową, pacjentka może odczuć niewielkie pieczenie, jednak nie jest to efekt długotrwały. W czasie stosowania należy także unikać przypadkowego doprowadzenia do kontaktu żelu Feminum Fit z oczami. Przeciwwskazaniem do stosowania żelu intymnego Feminum Fit jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Jeśli zatem pacjentka zastosuje produkt i wystąpią u niej objawy, które mogłyby wskazywać na alergię, powinna odstawić wyrób medyczny i zasięgnąć porady lekarza.


Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl