Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Gynoxin Uno 1 kapsułka dopochwowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 13120
  • szt.
  • 34,90 zł
  • Niedostępny

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Gynoxin to kapsułki dopochwowe, miękkie. Substancją czynną leku jest fentikonazol, jedna kapsułka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, o działaniu przeciwgrzybiczym i bakteryjnym. Ponadto działa również na pierwotniaki.

Wskazania: drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Skład: 1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: parafina ciekła, wazelina biała, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217).

Działanie: fentikonazol jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, w tym na drożdżaki.

Dawkowanie: 1 kapsułka dopochwowa, miękka, stosowana jeden raz. Włożyć głęboko do pochwy wieczorem przed snem. Jeśli objawy utrzymują się, następną dawkę można powtórzyć po trzech dniach.

Przeciwwskazania: jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Gynoxin w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Przechowywanie: lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza.

Działania niepożądane: po zastosowaniu tego leku obserwowano następujące objawy niepożądane: Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000): odczuwanie pieczenia sromu i pochwy, rumień, wysypka.

Interakcje: należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjentkę obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjentka planuje stosować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem. Podczas wprowadzania kapsułki do pochwy, może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia. W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości lub oporności mikroorganizmów na leczenie należy lek odstawić i skontaktować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. Leku Gynoxin nie należy stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi, gdyż zawiera tłuszcze i oleje, które mogą powodować uszkodzenia środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe). Gynoxin zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy, substancje te mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl