Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Lacrimal 2 x 5ml

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 14,98 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Lacrimal w postaci kropel do oczu to preparat stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) zapewniający odpowiednie nawilżenie rogówki i spojówek.

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu objawowym zespołu suchego oka, np. w przebiegu kolagenoz, zapalenia rogówki na tle niedomykalności szpary powiekowej lub pod wpływem czynników zewnętrznych (wiatr, promienie słoneczne).

Główne składniki oraz ich działanie:

Preparat zawiera alkohol poliwinylowy, rozpuszczalny w wodzie polimer. Roztwór jest substancją wiskoelastyczną, posiada właściwości fizykochemiczne pozwalające na stosowanie go w preparatach tzw. „sztucznych łez". Wykazuje działanie ochronne na nabłonek rogówki i spojówkę i może być stosowany w zespole suchego oka. Dobrze przylega do powierzchni rogówki, charakteryzuje się odpowiednią lepkością i elastycznością, zapewnia długotrwałe nawilżenie rogówki. W warunkach fizjologicznych, odpowiednia wilgotność powierzchni rogówki zapewniana jest przez przylegającą do powierzchni oka cienką warstwę płynu łzowego. Jeśli ilość lub skład płynu łzowego jest zaburzona występuje zjawisko wysychania rogówki i spojówek, co prowadzi do zespołu suchego oka i objawów takich jak: podrażnienie, pieczenie, suchość, uczucie piasku w oku, ból i nadwrażliwość na światło. Przyczyny zespołu suchego oka mogą obejmować zmniejszenie wytwarzania łez u osób w podeszłym wieku, pracę w klimatyzowanym pomieszczeniu lub przy komputerze, zmiany hormonalne w trakcie menopauzy, zanieczyszczenie środowiska i inne. Dodatkowo preparat przeciwdziała podrażnieniu spojówek wskutek noszenia protezy oka. Alkohol poliwinylowy stosowany miejscowo do worka spojówkowego nie przenika do krążenia ogólnego.

Dawkowanie:

Preparat ma postać kropli do oczu, do stosowania miejscowego do worka spojówkowego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Zwykle stosuje się 1–2 kropli do worka spojówkowego 4–6 razy na dobę. Po otwarciu preparat może być stosowany nie dłużej niż przez 4 tygodnie. Preparat jest jałowy do momentu pierwszego otwarcia. Nie należy dotykać końcówką kroplomierza jakiejkolwiek powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie preparatu i prowadzić do zakażenia oczu. Po użyciu pojemnik szczelnie zamknąć. W przypadku miejscowego stosowania innych kropli okulistycznych, preparat powinien być stosowany jako ostatni, po upływie co najmniej 15 minut po podaniu poprzedniego leku.


Suplement diety: Nie
Leki bez recepty: Nie
Wyrób medyczny: Tak
Kosmetyk: Nie
Lek homeopatyczny: Nie
Zioła: Nie

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl