Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Nasometin Control 60 dawek

  • szt.
  • 24,99 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa


Produkt leczniczy Nasometin Control 0,05mg to lek zawierający mometazonu furoinian, czyli glikokortykosteroid. Jest to steryd donosowy wskazany w leczeniu objawów stwierdzonego sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek redukuje takie symptomy kataru siennego jak: obrzęk, kichanie, świąd, wodnisty wyciek z nosa. Aerozol do nosa zapewnia precyzyjną miejscową aplikację.

  • Substancja czynna: mometazonu furoinian (Mometasoni furoas).
    • Jedna dawka (rozpylenie) zawiera 50 mcg mometazonu furoinianu
  • Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza sodowa, glicerol, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, polisorbat 80, woda oczyszczona.


Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nieleczonego zakażenia śluzówki nosa. Nie stosować po niedawno przebytym zabiegu chirurgicznym w obrębie nosa lub po niedawno przebytym urazie nosa. Nie stosować poniżej 18 roku życia.

Dawkowanie
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wytycznych na ulotce. Przed użyciem wstrząsnąć. Po użyciu przetrzeć aplikator czystą chusteczką. Stosować po dwa rozpylenia aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. W przypadku zmniejszenia nasilenia objawów można obniżyć dawkę do jednego rozpylenia do każdego otworu nosowego raz na dobę. W przypadku, gdy po 14 dniach leczenia nie ma poprawy lub objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez okres jednego miesiąca.

Działania niepożądane
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka, trudności w oddychaniu, świszczący oddech. Inne działania niepożądane: często – ból głowy, kichanie, krwawienie z nosa, owrzodzenie śluzówki nosa, zakażenie dróg oddechowych, ból nosa; częstość nieznana – zwiększenie ciśnienia w oku i/lub zaćma powodujące zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, uszkodzenie przegrody nosowej, zmiany smaku i węchu, trudności w oddychaniu i/lub świszczący oddech.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl