Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Nervosol 35g

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 11,53 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Nervosol to lek w postaci płynu doustnego, stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu. Lek działa uspokajająco.

Skład:

Substancje czynne: korzeń kozłka (Valerianae radix), ziele melisy (Melissae herba), korzeń arcydzięgla (Angelicae radix), szyszka chmielu (Lupuli strobilus), kwiat lawendy (Lavendulae flos). 1 ml płynu zawiera 1 ml wyciągu złożonego (1:2) z korzenia kozłka, ziela melisy, korzenia arcydzięgla, szyszki chmielu i kwiatu lawendy (25:25:20:15:15), ekstrahent: etanol 60% (v/v). 

Wskazania i działanie

Nervosol jest stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 3 razy na dobę. W przypadku trudności w zasypianiu zaleca się przyjęcie dodatkowo jednej dawki 5-10 ml w czasie 30-60 minut przed udaniem się na spoczynek, przyjmując wcześniejszą dawkę podczas kolacji, jeśli to konieczne. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni podczas stosowania produktu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Nervosol: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu; u dzieci poniżej 12 lat; u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub padaczką.

Interakcje:

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nervosol może wchodzić w interakcję z: syntetycznymi środkami uspokajającymi.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość nieznana: nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, reakcje alergiczne, nudności, skurczowe bóle brzucha.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Po zastosowaniu produktu unikać ekspozycji na światło słoneczne oraz korzystania z solarium. Jednorazowa dawka 5 ml zawiera 2,16 g etanolu, co odpowiada 50 ml piwa lub 20 ml wina. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze nie wyższej niż 25ºC. Chronić od światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po przyjęciu leku.

Producent:

Herbapol S.A
ul. Świętego Mikołaja 65/68, 50-126 Wrocław


Suplement diety: Nie
Leki bez recepty: Tak
Wyrób medyczny: Nie
Lek homeopatyczny: Nie
Zioła: Nie

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl