Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Panadol Sprint 12 tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 6,99 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Lek Panadol Sprint zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.  Ma specjalny skład, powodujący przyspieszenie procesu uwalniania  substancji leczniczej w porównaniu do standardowych tabletek z paracetamolem.  Tabletki Panadol Sprint zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut po podaniu i są przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych.

 

Skład

 

Substancją czynną jest paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, wapnia węglan, kwas alginowy, krospowidon Typ A, powidon K-25, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona;  Opadry White YS-1-7003 o składzie: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza 2910, 3cp, hypromeloza 2910, 6cp, makrogol 400, polisorbat 80, wosk Carnauba, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci w wieku 6-11 lat: Doustnie ½ - 1 tabletki (250 mg - 500 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg/kg masy ciała/24 godziny podawane w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): Doustnie 1-2 tabletki ( 500 mg-1000 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).

 

Działanie

 

Panadol Sprint zawiera substancję czynną paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

 

Wskazania

 

Panadol Sprint jest wskazany w bólach głowy, migrenie, bólu napięciowym, bólach zębów, nerwobólach, bólach kręgosłupa, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu gardła, objawowym leczeniu bólu w przebiegu łagodnego zapalenia stawów.
Panadol Sprint działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych.

 

Przeciwwskazania

 

Produktu leczniczego Panadol Sprint nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z chorobą alkoholową, ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

 

Działania niepożądane

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane paracetamolu występują bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra uogólniona osutka krostkowa, pęcherzowy rumień wielopostaciowy, (zespół Stevensa-Johnsona ) i toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella); trombocytopenia;  skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;  zaburzenia czynności wątroby.

W razie wystąpienia niepokojących objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności wątroby lub nerek, zespół Gilberta, niedobór dehydrogenazy 6-fosforanowej, anemię hemolityczną, jest odwodniony, jest chronicznie niedożywiony, ma astmę i jest uczulony na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) przed zastosowaniem leku powinien zasięgnąć porady lekarskiej.

Nie należy stosować dawek większych niż podane ze względu na ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Nie należy stosować dłużej niż 3 - 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.


Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl