Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 23,50 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

Panadol dla dzieci to produkt leczniczy, który obniża gorączkę i łagodzi ból, które występują w okresie przeziębienia i grypy, po szczepieniach.

 

Skład

 

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
  • Do opakowania dołączona jest miarka.
  • Dawkowanie zależne jest od masy ciała.
  • Leku nie należy podawać częściej niż co 4 godziny ani nie podawać więcej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Jeżeli gorączka nie ustąpi w ciągu 24 godzin (4 dawki) należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ gorączka może być objawem ciężkiej infekcji, która wymaga szybkiej diagnozy.
  • Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Masa ciała

dziecka

Dawka

jednorazowa

Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

 

Działanie

 

Panadol dla dzieci zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

 

Wskazania

 

  • Ból i gorączka towarzyszące przeziębieniu i grypie lub po szczepieniach ochronnych.
  • Ból różnego pochodzenia jak np. bolesne ząbkowanie; ból zębów, głowy, gardła, ucha.

 

Przeciwwskazania

 

Kiedy nie stosować leku Panadol dla dzieci:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli są stosowane inne leki zawierające paracetamol,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek.

 

Działania niepożądane

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl