Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Paracetamol czop.doodbyt. 0,5 g 10 sztuk

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 7,55 zł

Zamówienie realizujemy zwykle w ciągu 24 godzin.

Gwarancja bezpieczeństwa

 

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.

 

Działanie Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe 6-8 godz.

Skład

1 czopek zawiera :

  • substancję czynną w dawce: Paracetamol 500mg,

  • substancję pomocniczą: witepsol

 

Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo.

U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni.

U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej.

Dawki jednorazowe

3 miesiące – 1 rok - 80 mg
2–3 lata - 125 mg4–6 lat - 125 mg do 250 mg7–8 lat - 250 mg9–10 lat - 250 mg do 500 mg11–12 lat - 500 mg

W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę.
U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Suplement diety: Nie
Leki bez recepty: Tak
Wyrób medyczny: Nie

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl