Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

MASKNE, czym jest i jak mu zapobiegać?

15-04-2024 Aptekapoznanska

MASKNE_tradzik_apteka_poznanska_apteka_internetowa

 

Covid-19 spowodował, że maseczki stały się symbolem naszych czasów. Coraz częstszym zjawiskiem jest również maskne - zmiana trądzikowa powstała w wyniku noszenia maseczek ochronnych. Jest to tzw. trądzik mechaniczny.

 

tradzik_co_zrobic_maskne_apteka_internetowa

 Jak powstaje i co powoduje?

 

Tarcie mechaniczne, ciepło, zmiana pH, słaby dostęp powietrza i wilgoć, tworząca się w wyniku oddychania czy mówienia, stwarza pod maską idealne środowisko do namnażania się mikroorganizmów i zapychania porów. Mikrouszkodzenia naskórka, spowodowane ocieraniem się maseczki, ułatwiają przenikanie zanieczyszczeń i bakterii w głąb skóry. Pory zapychają się a na skórze pojawiają się różne formy zmian zapalnych, od krostek i zaskórników po bardziej nasilony trądzik torbielowaty.
Takie warunki mogą również zaostrzyć dotychczasowe choroby skórne, np.trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry (AZS).

 

 

 

maseczki_ochronne_apteka_poznanska_apteka_internetowa

 

Jak zapobiegać powstawaniu maskne? 

  • Maseczki jednorazowe! Nosząc ten typ maseczki nosimy ją maksymalnie przez 30 minut. Po tym czasie jej wnętrze staje się wilgotne. Wadą jest syntetyczny materiał, który może podrażniać skórę. Jeśli masz możliwość, przed założeniem nowej maski, pozwól skórze pooddychać.

 

 

maskne_tradzik_apteka_internetowa_tanio

  • Jeśli kupujesz maseczkę z tkaniny, kup najlepiej w 100% bawełnianą. Zmniejszy to ryzyko podrażnień. Po każdym użyciu wypierz ją a następnie wyprasuj.
  • Noś maseczkę tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Na świeżym powietrzu daj skórze oddychać.

 

 


apteka_internetowa_makijaz_tradzik_kosmetyki

 

 

 

  • Ogranicz noszenie makijażu pod maseczką, Może się on przyczynić do zapychania porów, a tym samym do pogorszenia stanu skóry z maskne
  • Po powrocie do domu i zdjęciu maseczki umyj twarz delikatnym środkiem myjącym i zastosuj krem nawilżający.

 

 

 

 

A co jeśli problem się pojawi?

 

apteka_poznanska_apteka_internetowa_tradzik

 

Przede wszystkim stworzenie odpowiedniej rutyny w pielęgnacji skóry

1. Demakijaż – najlepiej dwufazowe mycie skóry, najpierw olejkiem lub płynem micelarnym a następnie delikatnym żelem myjącym, który usunie pozostałe zanieczyszczenia i olejki. W ten sposób oczyszczania nie uszkodzimy bariery hydrolipidowej naskórka.

 

 

 

2. Tonizacja – czyli przywrócenie skórze optymalnego pH między 3,5 a 5. Ważne, żeby tonik czy hydrolat roślinny nie zawierał alkoholu, który przyczynia się do wysuszania skóry.

3. Nawilżanie i regeneracja - teraz czas na sera i kremy nawilżające. Wybieraj sera i kremy nieolejowe, niekomedogenne, lekkie, intensywnie nawilżające i takie, które nie pozostawiają lepkiej czy tłustej warstwy na skórze. Unikaj kremów odżywczych, gęstych, czy wazeliny.
Na noc 2 -3 razy w tygodniu stosuj kwasy (AHA, BHA i PHA) . Pomogą nie tylko złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka, ale także oczyścić skórę od środka i zapobiec powstawaniu nowych wyprysków.

 

Aptekapoznanska.pl to miejsce w którym dokładamy wszelkich starań by każdy znalazł idealnie dopasowany do siebie produkt. Naszą misją jest szerzenie zdrowego podejścia do życia. Chcielibyśmy każdego dnia pomagać, wam w pielęgnowaniu waszego zdrowia jak i waszych bliskich. Jesteśmy polską apteką internetową, która daje możliwość zamówienia szerokiej gamy produktów każdego dnia, o każdej godzinie oraz łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej. Działamy już od 2004 roku, regularnie poszerzając ofertę o produkty najbardziej poszukiwane przez pacjentów. W codziennej pracy bazujemy na wiedzy, doświadczeniu i możliwościach, jakie daje prowadzenie apteki stacjonarnej. W Poznaniu działamy już od 2004 roku. Dzięki aptece internetowej najwyższą jakość obsługi możemy zapewnić również klientom, którzy preferują zakupy bez wychodzenia z domu. ☺️ W naszej aptece internetowej zrobisz zakupy szybko, wygodnie, niedrogo i kiedy tylko zechcesz!

Polecane produkty

Polecane artykuły

Jak wygrać walkę ze stresem?

Jak wygrać walkę ze stresem?

17-04-2024
Każdy z nas w swoim codziennym życiu spotyka się ze stresem. W jaki sposób sobie z nim poradzić? 
Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

15-04-2024
Żylaki - Czym są? Jak zapobiegać? Jak leczyć? Jak zadbać o swoje nogi ?
Alergia sezonowa – czym jest i jak sobie z nią radzić?

Alergia sezonowa – czym jest i jak sobie z nią radzić?

15-04-2024
Alergia sezonowa - jak sobie z nią poradzić? 

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl