Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

15-04-2024 Aptekapoznanska

 

czym są żylaki

 

Żylaki - lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

Żylaki kończyn dolnych należą do najczęściej spotykanych chorób i występują u mniej więcej połowy populacji osób dorosłych. Częściej dotykają kobiety, a ryzyko ich pojawienia rośnie z wiekiem. Żylaki są najczęściej występującym schorzeniem w Polsce i na świecie.

 

apteka internetowa tanio leki

Skąd się biorą żylaki?

 

Do najczęstszych przyczyn występowania żylaków zaliczamy uwarunkowania genetyczne. Powstawaniu żylaków sprzyjają urazy, guzy, zapalenia żył, praca w pozycji siedzącej lub stojącej, zaburzenia hormonalne, brak ruchu, otyłość, ciąża, chodzenie w butach na wysokim obcasie czy częsta ekspozycja na słońce.

 

 

 

 

apteka internetowa tanio leki suplementy diety

 

Jak zapobiegać powstawaniu problemów żylnych?

 

Wszystkie osoby, które zaliczają się do grona osób wymienionych powyżej powinny zadbać o usprawnianie krążenia w nogach. Najprostszym i ogólnodostępnym sposobem są spacery. Po pracy nie należy leżeć na kanapie, lecz starać się aktywnie spędzać czas: częste spacery, jazda na rowerze, pływanie, nordic walking czy joga.

 

 

 

 

apteka internetowo tanio

Jakie są objawy związane z żylakami?

  • sine zmiany na skórze

  • skurcze łydek

  • pieczenie skóry

  • bóle nóg

  • opuchlizna

  • uczucie ciężkości

 

 

apteka internetowo tanio

Jak zapobiegać i leczyć?

Na rynku jest obecnych wiele preparatów usprawniających pracę żył oraz uelastyczniających naczynia krwionośne. Są to tabletki, kapsułki oraz żele, herbatki i krople. Warto zwrócić uwagę aby w składzie zawierały:

 

 

Jeśli stosowanie preparatów dostępnych bez recepty nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto skonsultować się z lekarzem, który może zalecić noszenie rajstop uciskowych, zabieg usunięcia żylaków lub inną metodę leczenia.

 

Aptekapoznanska.pl to miejsce w którym dokładamy wszelkich starań by każdy znalazł idealnie dopasowany do siebie produkt. Naszą misją jest szerzenie zdrowego podejścia do życia. Chcielibyśmy każdego dnia pomagać, wam w pielęgnowaniu waszego zdrowia jak i waszych bliskich. Jesteśmy polską apteką internetową, która daje możliwość zamówienia szerokiej gamy produktów każdego dnia, o każdej godzinie oraz łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej. Działamy już od 2004 roku, regularnie poszerzając ofertę o produkty najbardziej poszukiwane przez pacjentów. W codziennej pracy bazujemy na wiedzy, doświadczeniu i możliwościach, jakie daje prowadzenie apteki stacjonarnej. W Poznaniu działamy już od 2004 roku. Dzięki aptece internetowej najwyższą jakość obsługi możemy zapewnić również klientom, którzy preferują zakupy bez wychodzenia z domu. ☺️ W naszej aptece internetowej zrobisz zakupy szybko, wygodnie, niedrogo i kiedy tylko zechcesz!

Polecane produkty

Polecane artykuły

Alergia sezonowa – czym jest i jak sobie z nią radzić?

Alergia sezonowa – czym jest i jak sobie z nią radzić?

15-04-2024
Alergia sezonowa - jak sobie z nią poradzić? 
Czym jest IBS?

Czym jest IBS?

15-04-2024
IBS czyli zespół jelita drażliwego, czym tak naprawdę jest ? co przynosi ulgę? 
Koronawirus – Fakty i Mity!

Koronawirus – Fakty i Mity!

15-04-2024
Co jest prawdą, a co fikcją? Czy maseczki chronią przed koronawirusem? Żel antybakteryjny zabije COVID-19? 

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl