Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Jak wygrać walkę ze stresem?

17-04-2024 Aptekapoznanska
jak poradzić sobie ze stresem?
 

Jak radzić sobie ze stresem?

 

Każdy z nas w swoim codziennym życiu spotyka się ze stresem. Czy jest to brak pracy, czy problemy rodzinne, czy występ przed wielką publicznością, czy może nadchodzący ślub, czy też wciąż dzwoniący telefon? Dla każdego z nas może to być inna rzecz. Te same sytuacje są dla jednych ekscytujące a dla innych mogą być prawdziwym koszmarem np. skok na bungee, pływanie z rekinami, kredyt hipoteczny. Na pewno nie jesteśmy w stanie uniknąć stresujących sytuacji, więc trzeba nauczyć się z nimi radzić!

 

 

apteka internetowa tanio

Czym tak naprawdę jest stres?

Stres jest reakcją organizmu na wydarzenia, bodźce, które zaburzają naszą równowagę, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Naukowcy dzielą stres na pozytywny, który może motywować, dodawać energii i ekscytować oraz negatywny, który przynosi uczucie niepokoju, zagrożenia, dezorganizacji.

Oto kilka sposobów, które pomogą Ci w codziennej walce ze STRESEM!

 

 

 

apteka poznanska

 

Po pierwsze - aktywność fizyczna

 

Ćwiczenia i ruch, szczególnie na świeżym powietrzu pomagają rozładować napięci. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia, zmniejszając przy tym poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

 

 

 

apteka internetowa

 

„Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni!”

 

Brzmi okrutnie, ale każda sytuacja pozwala nam wyciągać wnioski i naukę. Nawet najgorsze wydarzenia mogą być motywacją do nowych działań i rozwiązań lub też zaczęcia wszystkiego od początku.

 

 

kąpiel dermokosmetyki stres

 

Naucz się relaksować

 

Znajdź rzeczy, które powodują Twoje odprężenie. Ważne jest „oczyszczanie umysłu”, by móc choć na chwilę wyłączyć myślenie. Może to być słuchanie muzyki, gorąca kąpiel, serial, masaż a może zakupy?

 

 

 

 

apteka poznanska leki stres

 

Nie stresuj się rzeczami, na które nie masz wpływu

 

Nie wszystko zależy od Ciebie! Spóźniony pociąg, niedziałający budzik, ruch na drodze. Nie możesz brać na siebie i stresować się sytuacjami niezależnymi od Twojego postępowania.

 

 

 

myśl pozytywnie apteka internetowa - tanie leki

 

Włącz pozytywne myślenie

 

Pamiętaj, że pozytywne myślenie powoduje pozytywne efekty. Jeśli nie uda się po raz pierwszy, za drugim razem na pewno będzie lepiej. Myśl o sobie pozytywnie, znaj swoje zalety. Jeśli Ty ich nie zauważysz, inni też tego nie zobaczą. Wierz w siebie i daj sobie szansę!

 

 

skorzystaj z pomocy psychologa - stres - apteka poznanska

 

Skorzystaj z pomocy

 

Istnieje wiele naturalnych substancji, które redukują stres i pozwalają się uspokoić. Preparaty na bazie melisy, kozłka lekarskiego, czy rożeńca górskiego skutecznie redukują lekki stres życia codziennego.
Rozmowa jest równie ważna! Druga osoba często pozwala spojrzeć z innej strony na dany problem. Jeśli nie chcesz rozmawiać z osobą, którą znasz możesz udać się do specjalisty, który na pewno Ci pomoże – psychologa lub psychiatry.

 

Aptekapoznanska.pl to miejsce w którym dokładamy wszelkich starań by każdy znalazł idealnie dopasowany do siebie produkt. Naszą misją jest szerzenie zdrowego podejścia do życia. Chcielibyśmy każdego dnia pomagać, wam w pielęgnowaniu waszego zdrowia jak i waszych bliskich. Jesteśmy polską apteką internetową, która daje możliwość zamówienia szerokiej gamy produktów każdego dnia, o każdej godzinie oraz łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej. Działamy już od 2004 roku, regularnie poszerzając ofertę o produkty najbardziej poszukiwane przez pacjentów. W codziennej pracy bazujemy na wiedzy, doświadczeniu i możliwościach, jakie daje prowadzenie apteki stacjonarnej. W Poznaniu działamy już od 2004 roku. Dzięki aptece internetowej najwyższą jakość obsługi możemy zapewnić również klientom, którzy preferują zakupy bez wychodzenia z domu. ☺️ W naszej aptece internetowej zrobisz zakupy szybko, wygodnie, niedrogo i kiedy tylko zechcesz!

Polecane artykuły

Podstawy antykoncepcji – co należy wiedzieć?

Podstawy antykoncepcji – co należy wiedzieć?

17-04-2024
Antykoncepcja odgrywa bardzo ważną rolę w procesie świadomego planowania rodziny. Mnogość i różnorodność dostępnych metod sprawia, że dla wielu par, temat może się wydawać nieco zawiły. W tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i niejasności.
Problemy z erekcją – przyczyny, leczenie i profilaktyka

Problemy z erekcją – przyczyny, leczenie i profilaktyka

17-04-2024
Aktywność seksualna, podobnie jak regularne uprawianie sportu, korzystnie wpływa na kondycję układu krążenia i układu nerwowego, normalizuje ciśnienie krwi, a także odstresowuje i poprawia nasze ogólne samopoczucie. Wszelkie zaburzenia w sprawności seksualnej u mężczyzn, np....
Jak radzić sobie ze spadkami libido?

Jak radzić sobie ze spadkami libido?

17-04-2024
Spadek libido to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W tym artykule poznamy przyczyny obniżonego pożądania seksualnego. Sprawdzimy także, jak możemy wpłynąć na libido poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety i stosowanie suplementów oraz leków bez recepty.

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl