Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do naszego farmaceuty: 618 408 096

Koronawirus – Fakty i Mity!

15-04-2024 Aptekapoznanska

 

 

 

          Od kilku tygodni cały świat śledzi na bieżąco informacje o rozprzestrzenianiu się epidemii. Docierają one do nas z mediów, internetu oraz znajomych i znajomych znajomych. Ale czy wszystkie docierające do nas informacje są prawdziwe?

 

apteka internetowa tanie lekiŻele antybakteryjne zabijają wirusy – MIT

 

Aby skutecznie zwalczyć zgromadzone na dłoniach wirusy potrzebujemy środków do dezynfekcji! Żele antybakteryjne, to zazwyczaj kosmetyki, które zawierają poniżej 50% alkoholu. Taki żel nie działa biobójczo. Środki do dezynfekcji zawierają 60-80% alkoholu i są skuteczne w walce z wirusami, bakteriami, drożdżakami. Są one produktami medycznymi z potwierdzoną skutecznością.

 

 

apteka internetowa tanie leki

Maseczki chronią przed zakażeniem koronawirusem – MIT

 

Osoby zdrowe nie powinny używać maseczek, ze względu na to, że działają one jak gąbka. Szybko wilgotnieją i zbierają wszystkie mikroorganizmy. Poprawiając je przenosimy to wszystko na dłonie i rozsmarowujemy po twarzy. Jedynie osoby chore powinny stosować maseczki w celu zmniejszenia możliwości rozsiewania mikroorganizmów a co za tym idzie nie zarażają osób w otoczeniu.

 

Witamina C i cynk hamują namnażanie wirusów i chronią przed zarażeniem – MIT

 Na dzień dzisiejszy wg WHO nie istnieje żaden lek ani suplement, który zwalcza koronawirusa ani żaden, który zapobiegnie zachorowaniu.

Nie oznacza to natomiast, że wspomniane mikroelementy nie spełniają ważnych funkcji w naszym organizmie! Niewątpliwie wzmocnią one nasz organizm i zwiększą jego odporność. Warto dbać o prawidłowy poziom tych składników przez prawidłowe odżywianie.

 

 

 

apteka internetowa tanio leki suplementyPicie gorących napojów, gorące kąpiele i podwyższona temperatura w pomieszczeniu uchronią nas przed wirusem – MIT

 

Gorące napoje i gorące kąpiele mogą spowodować poparzenia, które zdecydowanie osłabią nasz organizm. Gorąca i długa kąpiel może spowodować odwodnienie organizmu, co również nas osłabia. Podniesienie temperatury w pomieszczeniu nawet do  27 0 C nie zabije koronawirusa, jak doskonale wiemy przeżywa on w ludzkim organizmie w temperaturze ok 36,5 0 C.

 

 

apteka internetowa tanio

Chorują tylko osoby starsze – MIT

 

Chorują osoby we wszystkich przedziałach wiekowych. U osób młodych i dzieci zakażenie może przebiegać bezobjawowo lub jak zwykłe przeziębienie. Faktem natomiast jest, że osoby starsze i osoby obciążone innymi chorobami przewlekłymi są narażone na cięższy przebieg choroby a co za tym idzie – z większą śmiertelnością

 

 

 

FAKTY SĄ NASTĘPUJĄCE! 

 

 

apteka internetowa tanio leki

Prawidłowa higiena dłoni pozwala pozbyć się koronawirusa z rąk

 

Poprzez odpowiednio częste i prawidłowe mycie dłoni możemy powstrzymać rozwój epidemii. 30 sekund pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem, myjąc każdy centymetr dłoni oraz jej wierzchnią część usuwamy ok 99% drobnoustrojów. Poprzez dłonie dochodzi do największej wymiany mikroorganizmów.

 

 

apteka internetowa tanio leki

 

Należy dbać o prawidłowe odżywianie, nawadnianie i sen

 

Organizm, który funkcjonuje prawidłowo, jest odżywiony i wypoczęty ma większe szanse na uniknięcie lub łagodniejszy przebieg choroby.

 

 

 

 

 

apteka internetowa tanio leki

Jeśli to możliwe – ZOSTAŃ W DOMU! 

 

Unikaj większych skupisk ludzkich, ogranicz kontakty towarzyskie, rób zakupy rzadziej a większe. Pilnuj, żeby Twoje dziecko zostało w domu, bo nawet jeśli ono nie jest chore, może być nosicielem wirusa i zarażać inne osoby.

 

Bądź odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych. Nie ukrywaj przed służbami medycznym istotnych faktów, bo od tego może zależeć zdrowie i życie wielu osób!

#ZOSTAŃWDOMU

 

Aptekapoznanska.pl to miejsce w którym dokładamy wszelkich starań by każdy znalazł idealnie dopasowany do siebie produkt. Naszą misją jest szerzenie zdrowego podejścia do życia. Chcielibyśmy każdego dnia pomagać, wam w pielęgnowaniu waszego zdrowia jak i waszych bliskich. Jesteśmy polską apteką internetową, która daje możliwość zamówienia szerokiej gamy produktów każdego dnia, o każdej godzinie oraz łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej. Działamy już od 2004 roku, regularnie poszerzając ofertę o produkty najbardziej poszukiwane przez pacjentów. W codziennej pracy bazujemy na wiedzy, doświadczeniu i możliwościach, jakie daje prowadzenie apteki stacjonarnej. W Poznaniu działamy już od 2004 roku. Dzięki aptece internetowej najwyższą jakość obsługi możemy zapewnić również klientom, którzy preferują zakupy bez wychodzenia z domu. ☺️ W naszej aptece internetowej zrobisz zakupy szybko, wygodnie, niedrogo i kiedy tylko zechcesz!

Polecane produkty

Polecane artykuły

Podstawy antykoncepcji – co należy wiedzieć?

Podstawy antykoncepcji – co należy wiedzieć?

17-04-2024
Antykoncepcja odgrywa bardzo ważną rolę w procesie świadomego planowania rodziny. Mnogość i różnorodność dostępnych metod sprawia, że dla wielu par, temat może się wydawać nieco zawiły. W tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i niejasności.
Problemy z erekcją – przyczyny, leczenie i profilaktyka

Problemy z erekcją – przyczyny, leczenie i profilaktyka

17-04-2024
Aktywność seksualna, podobnie jak regularne uprawianie sportu, korzystnie wpływa na kondycję układu krążenia i układu nerwowego, normalizuje ciśnienie krwi, a także odstresowuje i poprawia nasze ogólne samopoczucie. Wszelkie zaburzenia w sprawności seksualnej u mężczyzn, np....
Jak radzić sobie ze spadkami libido?

Jak radzić sobie ze spadkami libido?

17-04-2024
Spadek libido to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W tym artykule poznamy przyczyny obniżonego pożądania seksualnego. Sprawdzimy także, jak możemy wpłynąć na libido poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety i stosowanie suplementów oraz leków bez recepty.

Od 2004 roku na rynku

Fachowe doradztwo

Darmowa wysyłka od 150 zł

Certyfikowane produkty

Atrakcyjne ceny

Nie wiesz, na co się
zdecydować?

Zapytaj nas!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.
Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub skorzystaj
z live chata.

618408096 618 408 096

aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl aptekapoznanska@aptekapoznanska.pl